2438/303
Kristusfigur af udskåret frugttræ, stående med bundne hænder. 19. årh.s slutning. H. 18,5.
Mindre tørhedsrevner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag