2022/169
Lille vase samt penselvasker af porcelæn dekoreret med sang de beouf glasur. Kina, henholdsvis 19. og 20. årh. H. 12 cm og 5 cm. (2)
Mindre afslag på bund. Fremstår med alders- og brugsslitage. Scratches.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud