1309/183
Barok figur af mørkfarvet fyrretræ i form af engel. 17. årh.s slutning. Til ophængning på væg. H. 63. B. 47.
Aldersrelateret slitage samt ubetydelige skader. Én finger knækket (fragmentet forefindes).
Ældre malerier og møbler, 25. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
25 bud