1635/​1214

Chopard

Damearmbåndsur af 18 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Guldfarvet skive med guldfarvede visere og sorte timemarkører. Intergreret lænke af 18 kt. guld. Omkreds ca. 15,5 cm. Urets diameter ca. 15 mm. 1960–70'erne.

Urets totalvægt ca. 37 gram.

Optrækskrone mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Smykker, 31. august 2016

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

10 bud

5.000 DKK
(Autobud) 4.800 DKK
4.600 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK