2414/45
Franz Xaver Bergmann (f. Østrig 1861, d. 1936)
Wienerbronze - blækhus af koldbemalet bronze i form af ugle, hængsel ved halsen. Sign. H. 13,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger på emaljen. Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud