2044/​103

F. C. Lund (f. København 1826, d. sst. 1901)

Stormen på København. Sign. F. C. Lund 1885. Olie på lærred. 24×52.

Reparation og retouchering.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag

4.200 kr.

4.200 kr.
4.000 kr.