2138/629
Gunnar Hansen (f. Nysted Højskole, Lolland 1901, d. 1972)
Adam og Eva. Sign. Gunnar Hansen. Olie på lærred. 32×41.
Optøringskrakeleringer.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag