1804/194
Kinesisk toiletmøbel af udskåret og delvis forgyldt træ, panel prydet med figurscenerier og gennembrudt ornamentik, front med skuffe og to underliggende hylder. Ca. 1900. H. 159. B. 36. D. 36.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 22. januar 2018
Vurdering
Hammerslag