12044/​147

Henri Matisse, efter (f. Cateau-Cambrésis 1869, d. Nice 1954)

Komposition. Tryksign. og dateret 1936. Offsetlitografi efter tuschtegning. Motivmål 19×22,5. Rammemål 33,5×43,8.

Fra mappen “Dessins de Henri Matisse”, Edition Cahiers d'Art, Paris. Mappen medfølger ikke.

Kunst, antikviteter & design, 29. oktober 2020

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK