2034/143
Ubekendt maler, 19. årh.
Tjenestepigen hælder vin i en krukke. Sign. Sigrid Klein. Olie på lærred. 67×51.
Fold ved øverste rammekant. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag