1917/1513
Kinesisk skærm med otte paneler hvori plaketter af porcelæn, dekoreret i farver og underglasur blå med figurer. 20. årh. 77 x ca. 138 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En udekoreret plakette, fire paneler mangler nederste plakette. Træ skærm med ridser og nogle afslag.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag
38 bud