1324/1591
Charles X lampe af forgyldt bronze, korinthisk kapitæl på kanelleret stamme, trepas fodstykke i form af dyrepotter. 19. årh. H. uden skærm og med montering 76 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliten.
Varia, 13. juni 2013
Vurdering
Hammerslag