12023/58
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Svanemor”. Usign. Litografi i farver. Bladstørrelse 42,5×42,5. Uindrammet.
Litteratur: Moestrup nr. 231.
Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020
Vurdering
Hammerslag