12023/​58

Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)

“Svanemor”. Usign. Litografi i farver. Bladstørrelse 42,5×42,5. Uindrammet.

Litteratur: Moestrup nr. 231.

Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020

Vur­dering

1.200 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK