Gustav Gustavovich Klingert (, Moskva)
Russisk bådformet kovsh af forgyldt sølv, komplet dekoreret med plique-a-jour emalje, rundt fodstykke. Gustav Gustavovich Klingert, Moskva bymærke, lødighed 84. 19. årh.s slutning. H. 7. L. 16.
Russisk kunst og ikoner, 9. juni 2017