Tchai Munch (f. 1954)
To vægrelieffer af hhv. lilla og grønt glas med elementer af polykromt glas. Monteret på bund af klart glas. Sign. Tchai hhv. 1997 og 1996. Unika. 45×60 og 69×49,5. D. inkl. afstandsstykker på bagsiden ca. 4,5. (2)
Almindelig brugspatina. 2 metalvægbeslag medfølger.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
14 bud