2426/​2019

Rolex

Submariner af stål, ref. 16610. Mekanisk COSC værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 3135. Sort skive med hvidguldsindeks og -visere. Oyster lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 18,5 cm. Ø 40 mm. 2000.

Æske, ekstra led, certifikat samt servicekort fra 2013 medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Primært i form af overfladiske ridser. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

60.000 DKK

Hammerslag

55.000 DKK

1157234 55.000 DKK
1151150 50.000 DKK