845/425
Et par store Napoleon III lampetter væglampetter af forgyldt bronze, hver med fem svungne lysarme, støbt med putti. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 53. L. 54. B. 42. (2)
Proveniens: Holckenhavn slot.
Russisk kunst og antikviteter, 27. november 2013
Vurdering
Hammerslag