1927/47
Hans Hansen, kopi efter Rubens (f. København 1792, d. Sorø 1873)
Portræt af Matthaeus Yrsselius, abbed ved Saint Michel, Anvers. Usigneret. Olie på plade. 14×11,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
Vurdering
Hammerslag