1315/1669
Lorenz Frølich (f. København 1820, d. Hellerup 1908)
Bemalet æske af træ, dekoreret i farver med kvinde i klassiske gevandter og Amor. 19. årh. H. 7. L. 17.
Ridser og mærker. Mindre afskalninger.
Varia, 11. april 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud