1305/791
Ludvig Jacobsen (f. Odense 1890, d. Vanløse 1957)
“Peder Paars”. Scene fra komedie af Ludvig Holberg. Sign. Ludvig Jacobsen. Olie på lærred. 60×78,5.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 29. januar 2013
Vurdering
Hammerslag