2005/22
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
Gårdparti fra Randers. Sign. Johan Rohde 1906. Olie på lærred. 44×58.
Retoucheringer. Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag