2417/780
Eigil Wendelboe-Jensen (f. Odense 1899, d. København 1940)
Landskab med flyvende måger. Sign. W. J. 36. Olie på lærred. 73×100.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag