Tema: Kunstens kvindelige pionerer 1850-1950
Kunstens kvindelige pionerer
2425/505
Ebba Carstensen: Høstlandskab, 1956. Sign. Ebba Carstensen; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 97 x 116.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Ikke solgt
2432/504
Lucie Rie: Cirkulær skål af stentøj. Stemplet monogram. Unik. H. 11,5-12. Diam. 25,6-26,3.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Klar
922/
Hanne Varming: "To børn. Søskende", 1981. Sign. Hanne Varming. Figurgruppe. Bronze. 131 x 35 x 84.
Vurdering : —