Tema: Kunstens kvindelige pionerer 1850-1950
Ældre malerier, møbler og varia
2 emner
2423/55
Anna Peters: Opstilling med haveredskaber og grene ved en mur. Sign. Peters. Olie på lærred. 99,5 x 74.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
2418/159
Lilli Lundsteen: Portræt af en dagdrømmende ung kvinde. Usigneret. Olie på lærred. 46,5 x 37.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK