Lillian Binderup Jensen: Høj, skulpturel vase af stentøj modelleret i kantet form. H. maks. 43,5.
Vurdering : 3.000 DKK
Hammerslag: 1.700 DKK
Ragnhild Keyser: Dobbeltportræt, ca. 1920. Usign. Olie på lærred. 81 x 54.
Vurdering : 50.000–60.000 DKK