Tema: Kunstens kvindelige pionerer 1850-1950
i Aarhus
Moderne kunst og design
2 emner
2415/868
Mette Kornbeck: Opstilling med vaser og citroner, recto et verso. Sign. MK. Olie på lærred. 71 x 91.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
800 DKK -
2415/798
Eva Stæhr-Nielsen: Skål af stentøj, dekoreret med blå glasur. Sign. E.St.N. Saxbo 198 6. H. 3,5. L. 17,5.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK