Tema: Kvindelige kunstnere
Anna Peters: Opstilling med haveredskaber og grene ved en mur. Sign. Peters. Olie på lærred. 99,5 x 74.
Vurdering
:
Hammerslag:
Lilli Lundsteen: Portræt af en dagdrømmende ung kvinde. Usigneret. Olie på lærred. 46,5 x 37.
Vurdering
:
Hammerslag: