Cathinka Olsen: Vase af stentøj, dekoreret med okkerfarvet glasur. Sign. CO. Udført hos Bing & Grøndahl. H. 14.
Vurdering
:
Inger Rokkjær: Skål af rakubrændt keramik. Stemplet monogram 2000. H. 9,5. Diam. 23.
Vurdering
:
Hammerslag:
Eva Stæhr-Nielsen: Vase af stentøj dekoreret med brunlig glasur. Sign. E.ST.N., 248. Udført hos Saxbo. H. 10,5.
Vurdering
:
Hammerslag:
Gutte Eriksen: Lågkrukke af hårdtbrændt lertøj. Dekoreret med gråsort glasur. Stemplet monogram. H. 14.
Vurdering
:
Hammerslag:
Gerd Bøgelund: Cirkulær bordskål af stentøj modeleret med stregmønster i relief. Royal Copenhagen. Diam. 33,5.
Vurdering
:
Hammerslag:
Tove Anderberg: 11 vinkrus af lertøj dekoreret med lys glasur. Delvis sign. Tove Anderberg. H. 15-15,5. (11)
Vurdering
:
Hammerslag:
Eva Stæhr-Nielsen: Vase af stentøj i sekskantet form, dekoreret med brunlig glasur. Udført hos Saxbo. H. 12.
Vurdering
:
Hammerslag:
Eva Stæhr-Nielsen: Vase af stentøj dekoreret med gråbrun glasur. Sign. E.ST.N 295. Udført hos Saxbo. H. 14.
Vurdering
:
Hammerslag:
Tove Anderberg: 20 tallerkener af delvist glaseret lertøj. Sign. Unika. Diam. 23-24,5. (20)
Vurdering
:
Hammerslag: