Tema
Ældre malerier, møbler og varia
2444/263
Et par store franske Louis-Philippe stager af forgyldt bronze, 19. årh. H. 35 cm. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2444/259
Vinkøler af sølvplet. Stemplet A1000. H. 25 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2444/77
Stort empire kaminspejl i ramme af forgyldt træ og gesso. 19. årh.s begyndelse. H. 202. B. 110.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2444/65
Fransk konsolur. Værket sign. Jacques Painier a Paris. Régence form, 19. årh.s anden halvdel. H. 142. B. 51. D. 45.
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK -
2444/12
Et par lampetter af forgyldt bronze, Louis XVI stil. H. 44 cm. (2)
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK