Tema
Ældre møbler
Ældre malerier, møbler og varia
2447/35Lyngby
Dansk Louis XVI konsol af forgyldt træ, senere plade af sten. 18. årh.s slutning. H. 77. B. 75. D. 52.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/41Lyngby
Et par franske Napoleon III lampetter af forgyldt bronze, 19. årh.s anden halvdel. H. 52 cm. (2)
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud:
2447/47Lyngby
Gustaviansk sekretær af mahogbni med plade af grå marmor. 18. årh.s slutning. H. 119. B. 112. D. 55.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2447/89Lyngby
Sæt på seks prismelampetter, gustaviansk form 20. årh. H. 47 cm. (6)
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud: