Udvalgte emner
Ældre malerier, møbler og varia
2 emner
2427/113
Dansk flisebord af bemalet træ, pladen med 24 hollandske fliser. Fliserne 18. årh.s slutning. Bordet, rokoko form, 19. årh.s anden halvdel. H. 78. L. 85. B. 60.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2427/107
Dansk flisebord af bemalet og forgyldt træ, plade med 18 hollandske fliser dekoreret i blåt, sarg med skuffe. Fliser 18. årh.s slutning. Bord 19. årh.s slutnin
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt