Udvalgte emner
Malerier
2 emner
1135/1160
S. C. Bjulf: Parti fra Gl. Strand med fiskerkoner og postbud. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 70 x 100.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
1135/1115
S. C. Bjulf: Skovserkoner ved Gl. Strand med en politibetjent og et postbud. Sign. Bjulf. Olie på lærred. 45 x 40.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK