Moderne kunst 877
Malerier, skulpturer og grafik
3 emner
883/1367
Günther Förg: "Uden titel (Stele)", ca. 1998. Usign. Patineret bronze. H. 21.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
883/1245
Corneille: "Oiseau". Sign. Corneille 97. Polykromt bemalet træ. Unika. H. 51.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Hammerslag:
67.000 DKK -
883/1242
Pierre Wemaëre: "Les bleues". Sign. P. Wemaëre 83 samt sign. på bagsiden med titel og årstal. Olie på lærred. 81 x 100.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
24.000 DKK