Moderne kunst 877
Moderne malerier
Malerier og skulpturer
2 emner
888/543
Asger Jorn: "Tankeflugt", 1956. Sign. Asger Jorn; sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie og lakfarve på lærred. 103 x 87.
Vurdering :
400.000 DKK Hammerslag:
500.000 DKK -
883/1079
Asger Jorn: Fabeldyr, Djerba 1948. Usign. Olie på lærred. 44 x 51
Vurdering :
400.000–500.000 DKK Hammerslag:
300.000 DKK