Moderne kunst 877
Malerier og skulpturer
888/543
Asger Jorn: "Tankeflugt", 1956. Sign. Asger Jorn; sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie og lakfarve på lærred. 103 x 87.
Vurdering :
400.000 DKK Hammerslag:
500.000 DKK -
883/1079
Asger Jorn: Fabeldyr, Djerba 1948. Usign. Olie på lærred. 44 x 51
Vurdering :
400.000–500.000 DKK Hammerslag:
300.000 DKK -
883/1070
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 67, betegnet på bagsiden S. Giorgio, Albisola. Fad i lertøj med dekoration i polykrom glasur og relief.
Vurdering :
35.000–40.000 DKK Hammerslag:
35.000 DKK