Moderne kunst 877
i Bredgade
Moderne skulpturer /
Nutidskunst
Moderne malerier og skulpturer
1931/545
Fernandez Arman: "Ukulele", 2002. Sign. Arman, 65/99. Bronze med gylden patina. H. 29. B. 54. D. 29.
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
17.500 DKK -
883/1367
Günther Förg: "Uden titel (Stele)", ca. 1998. Usign. Patineret bronze. H. 21.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
880/705
Fernandez Arman: "Mi-Siren/The Little Mermaid". Sign. Arman, 65/80; stemplet Bocquel Fd. Patineret bronze på fod af poleret granit. H. inkl. base 28.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK