Moderne kunst 877
i Bredgade
Moderne malerier
Moderne malerier og skulpturer
900/525
Richard Mortensen: "Øvelsesstykker". Sign. på bagsiden R.M. 20-VII-92. Olie på lærred. 100 x 81
Vurdering :
70.000 DKK Ikke solgt
1937/535
Allan Otte: "Opstilling (An Arrangement)". Sign. på bagsiden Allan Otte 2006 med titel. Akryl på MDF-plade. 90 x 117
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
32.000 DKK -
880/728
Richard Mortensen: "Øvelsesstykker". Sign. på bagsiden R.M. 6-VIII-92. Olie på lærred. 100 x 81
Vurdering :
70.000 DKK Hammerslag:
70.000 DKK -
880/638
J. F. Willumsen: Kompositionsskitse til "Badende børn på Skagens Strand" også kaldet "Sol og Ungdom" (1910), ca. 1902-10. Usign. Olie på lærred. 197 x 327.
Vurdering :
400.000 DKK Hammerslag:
350.000 DKK