Moderne kunst 877
Malerier, skulpturer og foto
3 emner
883/1367
Günther Förg: "Uden titel (Stele)", ca. 1998. Usign. Patineret bronze. H. 21.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
879/1384
Michael Kvium: "Intruder", 2007. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 159 x 159.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK Ikke solgt
879/1289
Pierre Alechinsky: "Tableau de mariage". Sign. Alechinsky samt på bagsiden Bougival, 1975. Akryl på papir monteret på lærred. 76 x 57.
Vurdering :
250.000 DKK Ikke solgt