Moderne kunst 877
Moderne kunst og design
3 emner
1832/535
Erik A. Frandsen: Uden titel. Sign. på bagsiden Erik A. Frandsen 87. Mixed media på masonit. 122 x 110.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
1832/523
Peter Bonde: "Farvekort 2", 1987. Sign. på bagsiden Peter Bonde 24.11.87 samt med titel. Mixed media med stålwire og collage på masonit. 125 x 124.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
1832/507
Arne Kavli: Sommerdag i haven. Sign. A. Kavli 1961. Olie på lærred. 120 x 135.
Vurdering :
50.000 DKK Ikke solgt