Moderne kunst 877
i Havnen
Moderne malerier /
Samtidskunst
Moderne kunst og design
1832/523
Peter Bonde: "Farvekort 2", 1987. Sign. på bagsiden Peter Bonde 24.11.87 samt med titel. Mixed media med stålwire og collage på masonit. 125 x 124.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
1827/507
Kaspar Bonnén: "Jeg ønsker bare at gøre dig glad", 2000. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 205 x 205. (U.N)
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
1824/875
Balder Olrik: Portåbning med søjler. Sign. på bagsiden Balder Olrik. Olie på lærred. 140 x 120
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK