Moderne kunst 877
i Havnen
Moderne malerier
Moderne kunst og design
1832/535
Erik A. Frandsen: Uden titel. Sign. på bagsiden Erik A. Frandsen 87. Mixed media på masonit. 122 x 110.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
1832/523
Peter Bonde: "Farvekort 2", 1987. Sign. på bagsiden Peter Bonde 24.11.87 samt med titel. Mixed media med stålwire og collage på masonit. 125 x 124.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
1827/507
Kaspar Bonnén: "Jeg ønsker bare at gøre dig glad", 2000. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 205 x 205. (U.N)
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
1824/875
Balder Olrik: Portåbning med søjler. Sign. på bagsiden Balder Olrik. Olie på lærred. 140 x 120
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK -
1824/869
Harald Engman: "Nye Guder" ("Tilflugtsrum"). Sign. Harald Engman 1941. Olie på lærred. 40 x 31.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
1824/870
Harald Engman: "Kødudsalg", Lavendelstræde, København. Sign. Harald Engman 1939. Olie på lærred. 48 x 62
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt