Moderne kunst 877
i Havnen
Moderne malerier /
Klassisk modernisme
Moderne kunst og design
2 emner
1824/869
Harald Engman: "Nye Guder" ("Tilflugtsrum"). Sign. Harald Engman 1941. Olie på lærred. 40 x 31.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
1820/850
Jens Søndergaard: "I haven". Sign. Jens Søndergaard 41; sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 72 x 84.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK