Moderne kunst 877
i Havnen
Moderne malerier /
Samtidskunst
Moderne kunst og design
2 emner
1832/523
Peter Bonde: "Farvekort 2", 1987. Sign. på bagsiden Peter Bonde 24.11.87 samt med titel. Mixed media med stålwire og collage på masonit. 125 x 124.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
1824/875
Balder Olrik: Portåbning med søjler. Sign. på bagsiden Balder Olrik. Olie på lærred. 140 x 120
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK