Moderne kunst 877
i Havnen
Moderne kunst og design
3 emner
1824/870
Harald Engman: "Kødudsalg", Lavendelstræde, København. Sign. Harald Engman 1939. Olie på lærred. 48 x 62
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
1819/686
Lars Tygesen: Uden titel. Sign. på bagsiden Lars Tygesen 2005. Olie på lærred. 60 x 60.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt
1819/503
Oluf Høst: Opstilling med potteplanter. Sign. OH, 20-4-29. Olie på lærred. 50 x 65.
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK