Michael Kvium 877
Malerier, skulpturer, fotografier
879/1472
Michael Kvium: "Yellow Sock Painting". Sign. på bagsiden Kvium 98. Olie på lærred. 190 x 190.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK Hammerslag:
280.000 DKK -
879/1471
Michael Kvium: "Possible Painting". Sign. på bagsiden Kvium 00 med titel. Olie på lærred. 150 x 190. Uindrammet.
Vurdering :
150.000 DKK Ikke solgt
879/1384
Michael Kvium: "Intruder", 2007. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 159 x 159.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK Ikke solgt
877/731
Michael Kvium: "Vækstbillede". Sign. på bagsiden Kvium 89. Olie på lærred. 120 x 140
Vurdering :
100.000 DKK Hammerslag:
70.000 DKK -
877/718
Michael Kvium: "Trone II - Det er kun sjovt at være smuk når andre er grimme", 1991. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 210 x 140.
Vurdering :
300.000–350.000 DKK Hammerslag:
235.000 DKK