Martin Bigum: "August" og "September". Begge sign. Bigum 19 hhv. 25 og 89/175. Litografier i farver. Bladstørrelser 50 x 25. (2)
Vurdering : 4.000–6.000 DKK
Hammerslag: 11.500 DKK