Hammerslag 2018
Malerier og skulpturer
883/1189
Willem de Kooning: "Untitled", ca. 1972-1974. Sortkridt og olie på vellum (dobbeltsidet). 170 x 105
Vurdering :
1.600.000–2.200.000 DKK Hammerslag:
1.500.000 DKK -
883/1188
Günther Förg: "Ohne titel" (Uden titel). Sign. Förg 07. Akryl på lærred. 160 x 150.
Vurdering :
600.000–800.000 DKK Hammerslag:
1.300.000 DKK -
883/1156
Harald Giersing: "Fokin og Fokina" (Danser og Danserinde), 1918. Sign. monogram. Olie på træplade. 150 x 115
Vurdering :
1.200.000–1.500.000 DKK Hammerslag:
3.100.000 DKK