Ældre malerier
Ældre malerier, møbler og varia
2121/127
Edward Adams jr.: Skibsportræt af "Freia" i høj sø. Sign. Ed. Adams Jr. Olie på lærred. 63 x 93.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2116/13
Joseph Friedrich August Darbes: Portræt af en adelsmand. Oval. Olie på lærred. 60 x 47. Samtidig ramme.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2116/1
Hippolyte-Camille Delpy: "Le Pont Neuf et le Quai des Orfèvres, Paris". Sign. H. C. Delpy 1875. Olie på lærred. 45,5 x 81,5.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
40.000 DKK