Ældre malerier
Ældre malerier, møbler og varia
2 emner
2115/37
Holger H. Jerichau: Nordafrikanske vaskekoner i en solbeskinnet gård. Sign. Holger H. Jerichau. Olie på lærred. 41,5 x 59.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2115/19
I. T. Hansen: "S. Marco. Venedig". Sign. J.T. Hansen St. Marco Venezia. 1884. Olie på lærred. 42,5 x 23.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK